Бібліотечна робота

Бібліотечна робота
Електронні підручники 10-11 кл..docx
Електронні підручники професійної підготовки.docx

Витяг з протоколу №13 від 19.03.2019. Про вибір педагогічними працівниками електронних версій оригіналів - макетів підручників для 11 класів закладів загальної середньої освіти.
В бібліотеці ліцею був представлений перегляд літератури під гаслом "З Україною в серці" до 6-тої річниці Революції гідності.
Книжкова виставка.

Незамінним джерелом знань і невичерпним джерелом духовного багатства кожної людини є книга. Як неможливо уявити собі навчального закладу без книги, так не можна уявити його без бібліотеки. Якісного інформування педагогічного та учнівського колективів.

        Сьогодні бібліотека – це серце інформаційного суспільства. Бібліотека нашого ліцею свою роботу проводить згідно з річним планом, спрямовує ії, виходячи з основних документів про ліцей, які визначають стратегічні завдання, пріоритетні напрямки та шляхи реформування освіти й виховання.

        Бібліотека має довідково – пошуковий апарат, який складається з абеткового та систематичного каталогів; картотек: «картотека періодичних видань», «Картотека інноваційних технологій», «Картотека руху підручників», «Картотека на допомогу викладачам, майстрам в\н, учням – дипломникам», «Картотека охорони праці та безпеки життєдіяльності», «Краєзнавча картотека», « Картотека нормативних документів».

        Площу бібліотеки займає 2 кімнати. Читальна зала на 18 пос. місць, та книгосховище. Загальний книжковий фонд 21682 примірника. З них підручників 5533 прим.


Головною метою діяльності бібліотеки є:

- Інформаційно – бібліографічне забезпечення   навчально – виховного процесу шляхом повного, якісного обслуговування всіх категорій читачів бібліотеки.

- Популяризація книг серед учнів , формування їх світогляду та допомога кожній дитині в задоволенні читацьких інтересів, потреб, запитів.

- Сприяння підвищенню професійної майстерності вчителів, майстрів в/н шляхом популяризації літератури та задоволенню їх фахових потреб.

       Протягом навчального року в бібліотеці ліцею проводиться інформаційно – масова робота: оформлюються книжкові виставки до пам’ятних дат, оновлюються постійно діючі тематичні книжкові виставки, тематичні перегляди літератури. Бібліотекар надає інформаційну допомогу викладачам та майстрам в/н у підготовці виховних годин та позаурочних заходів у відповідності до плану навчально – виховної роботи ліцею. 

        В бібліотеці оформлена і постійно оновлюється картотека газетно – журнальних публікацій з питань освіти, професійно – технічної освіти, де висвітлюються нові педагогічні технології, моделі сучасних уроків, нетрадиційні форми проведення уроків та виховних заходів.

Бібліотека систематично інформує педагогів про нові документи в галузі освіти, матеріали з викладання окремих предметів, надходження нових підручників до бібліотеки ліцею.

         Бібліотека  в навчальному закладі  сприяє відродженню і розбудові національної освіти й виховання, збагаченню інтелектуального і культурного потенціалу нації.

 
      На початку 2019-2020н.р. бібліотечний фонд ліцею було поновлено підручниками для 10 класу, які були обрані педагогічними працівниками серед поданих електронних версій оригінал-макетів підручників для 10 класу, які придбані за кошти держави. 
Щороку 9-10 березня, у читальній залі бібліотеки Богодухівського професійного аграрного ліцею,
вшановують пам'ять великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка    Недаремно кажуть:

·          Якщо хочеш поговорити з ким-небудь –  відкрий книгу

·          Якщо ти занудьгував – візьми книгу

·          Якщо хочеш одержати пораду – відшукай   її у книзі

·          Якщо прагнеш знайти друге – подружися  з книгою

·          Якщо мрієш стати справжньою людиною  – читай книгу

·          Якщо хочеш відчути безмежні    можливості людського розуму – працюй    із книгою