Соціально-психологічна служба





Програма Ти як? – це комунікаційна кампанія у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської, яка стартувала 24 березня.У межах кампанії створено спеціальну сторінку:
http://howareu.com де запропоновані посилання, поради та методики, які допоможуть піклуватися про своє ментальне здоров’я та близьких людей, що знаходяться поруч.





Що таке булінг?

Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Булінг – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у ліцеї, але й протягом усього їх подальшого життя.

Які ознаки булінгу?

Типовими ознаками булінгу є:

  • систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;
  • наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого».


Як відрізнити звичайний конфлікт від булінгу?

Не кожен конфлікт є булінгом. Цькування – це тривалі, повторювані дії, а одинична сутичка між учасниками таким не може вважатися. Крім того, ключовою ознакою саме булінгу є бажання завдати шкоди, принизити жертву.

Наприклад, якщо Вашу дитину штовхнули в школі без наміру завдати шкоди, це не є булінгом. Проте, якщо дитина регулярно навмисно фотографує одногрупника чи одногрупницю у роздягальні, а потім шантажує або поширює ці фото з метою приниження, це вважається булінгом.




 


Протидія торгівлею людьми

Торгівля людьми — протизаконна торгівля в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці – сучасна форма рабства. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі і пов’язана з незаконною торгівлею зброєю, як другою за величиною після торгівлі наркотиками.

Торгівля людьми займає друге місце надзвичайно прибуткового бізнесу одразу після торгівлі наркотичними речовинами та зброєю.


Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми.


Різновиди торгівлі людьми в Україні:
– Трудова експлуатація;
– Сексуальна експлуатація;
– Використання у виготовленні порнографічної продукції;
– Використання у жебрацтві;
– Вилучення органів.


як вберегтися від трудового рабства:

•        в жодному разі не віддавайте свої документи посереднику з працевлаштування, роботодавцю, іншим незрозумілим особам;

•        якщо підписуєте договір іноземною мовою, обов’язково також має бути його офіційний переклад;

•        перед тим, як підписувати будь-які угоди, проконсультуйтесь у юриста;

•        при працевлаштуванні за кордоном, маєте оформити робочу візу, а не туристичну;

•        заздалегідь дізнайтеся та збережіть контакти найближчих до місця Вашого працевлаштування дипломатичних установ держави Україна, для того, щоб у разі необхідності звернутися по допомогу.


Ми закликаємо вас бути пильними, бо ваша небайдужість може врятувати комусь життя.


Будьте свідомі та попереджені, стежте за власною безпекою та безпекою ваших дітей, учнів й підопічних. Бо свобода — це наше надбання.


Бережіть себе та близьких!




Законодавство у сфері протидії торгівлі людьми:

–  Протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї,що доповнює Конвенцію Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності;

– Закон України “Про протидію торгівлі людьми”;

– Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми”;

– Постанова Кабінету Міністрів України “Порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми”.