Захід до Дня пам'яті Героїв Крут

28.01.2023 класними керівниками навчальних груп І та ІІІ курсу ЛЯШЕНКО Ольгою Петрівною, ОКАНЬ Оксаною БОЛЕСЛАВІВНОЮ, ЦЕГЕЛЬНЮК Анною Вікторівною, ХМЕЛЬНИЧЕНКО Юлією Олександрівною, КИРИЧЕНКО Катериною Олександрівною та НАЗАРЕНКО Тетяною Володимирівною був проведений захід до Дня пам'яті Героїв Крут. 

Понад сторіччя тому юні герої Крут зробили майже неможливе ціною власного життя.

Зі сходом сонця 29 січня 1918 року на Чернігівщині відбувся бій під Крутами.

За різними джерелами від 70 до 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за рідну країну та на кілька діб зупинили більшовицьку армію, яка насувалася на Київ.

Крути стали легендою, символом жертовності та незламності молодого покоління. Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України.

Рішенням сесії Шосткинської міської ради від 23.12.22 року вулицю Герцена в м. Шостка було перейменовано на вулицю Героїв Крут.

Історичні дати — не тільки пам’ять про минуле. Це також ключ до того, щоб в майбутньому уникнути помилок минулого. Українські юнаки загинули і власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію визвольних змагань нашого народу. Адже коли до такої свідомої самопожертви здатна молодь — нація незнищенна.
скачать dle 12.1