Виставка до Дня Вишиванки

Вишиванка – символ душі української
20 травня,  з нагоди Всесвітнього дня вишиванки, у читальній залі бібліотеки Богодухівського професійного аграрного ліцею організовано вернісаж «Вишиванкові візерунки». На експозиції представлені зразки вишиванок, виконані різними техніками вишивання та з використанням різних орнаментів. Мета заходу: продемонструвати ідентичність, привабливість, особливість, унікальність, сучасність нашої української вишиванки.
           Травень багатий на свята. Яскравою намистиною у низці травневих святкувань виглядає День вишиванки, який традиційно святкують у третій четвер травня. Цей день не є офіційним святом, але відзначають його не тільки в Україні, а й за її межами. Ідеєю свята є збереження українських національних цінностей та їх популяризація  серед молоді.                             
Сьогодні кожен куточок планети, де живуть українці перетворився у фантастичний краєвид. Українців упізнають у всьому світі за вишиванками і чарівними рушниками-оберегами.  Бути українцем  означає мати своє ім’я, бути частиною великої історії, частиною великої культури. У культурі будь-якого народу є речі, які відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. 
День вишиванки – народне свято, яке покликане сприяти єдності та культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. Цього дня кожен охочий може долучитися, одягнувши вишиванку. Така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
Українці свято шанували вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину не лише від негоди, а й від злих духів, хвороб та  ворожих стріл. Вважалося що сорочка, яка прилягає до тіла має магічну силу, тому є оберегом людини. 
Здобувачі освіти охоче долучилися до свята, одягнувши вишиті сорочки. Вони з цікавістю розглянули представлені на виставці вироби та прослухали історію виникнення Дня вишиванки в Україні.
          Нас, українців, об’єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишиванки. Вишиванка – ознака нашої етнічної самобутності, єдності, шани предків, символ нескореності та свободи. У ній радість і журба, надія та сила, які віддавна супроводжують кожного українця.Ми нація з багатою історією і глибоким корінням, тож пишаймося, що ми  українці! скачать dle 12.1

Коментарів 0