Міжнародний день музеїв

Міжнародний день музеїв
18 травня, з нагоди Міжнародного дня музеїв, для користувачів бібліотеки Богодухівського професійного аграрного ліцею проведена    віртуальна екскурсія «Музеї Богодухівщини».
       У цей день міжнародна світова музейна спільнота відзначає своє професійне свято, підкреслюючи цим що музейні заклади є одним із найважливіших інструментів культурного обміну, збагачення культур, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми . Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, а з 1978 року його відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах. Через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, музеї ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.
          Сьогодні ми поговоримо про музеї Богодухівщини. У Богодухові діє комунальний заклад Богодухівської міської ради «Богодухівський краєзнавчий музей», який відкрито 07 серпня 1983 року до 40-ї річниці визволення міста фашистських загарбників. В музеї представлені експонати, що символізують культуру міста, історію створення та розвитку Богодухівського району від найдавніших часів до сьогодення.  Музейне приміщення має 5 залів, у яких розміщені наступні експозиції: «Наш край у сиву давнину», «Народний побут XVIII–XX століття», «Видатні люди Богодухівщини», «Богодухівщина в роки Другої світової війни», «Сучасна Богодухівщина». 
Фонди музею складаються із пам’яток природи, історії та культури Богодухівського краю. Нині фондове зібрання музею становить більше 7 тисяч музейних предметів. У музеї зберігаються матеріали археологічних досліджень, що знайдені на території району, етнографічні колекції, письмові, речові та образотворчі джерела, світлини з історії краю та його розвитку, фрагменти посуду третього століття до нашої ери, світлини скіфського періоду, зразки продукції підприємств тощо.
Головне завдання музею – комплектування, збереження, вивчення і використання пам’яток матеріальної та духовної культури району. Заклад  постійно проводить дослідницьку роботу та охоплює найважливіші аспекти історії та культури рідного краю.
        Музей історії селища Гути та Первухинського цукрового заводу. Музейвідкрито з нагоди 140-річчя заснування Первухинського цукрового заводу, якому присвячена головна експозиція. У малій залі зібрані матеріали з історії селища та предмети старовини – одяг, знаряддя праці. У селищі Гути збереглися цікаві архітектурні споруди: корпуси заводу, будинки для інженерно-технічного персоналу і робітників.
        Народознавчий музей Богодухівського ліцею №2. Музей відкритий у 1987 році. Представлені експозиції: гончарство, старовинні музичні інструменти, національний одяг, ткацтво,  сільськогосподарський реманент, предмети посуду, писанкарство, вишиванка. Працюють виставки фаянсу, порцеляну, загублене фото. Проходять майстер-класи  з виготовлення оберегів.
      Музей бойової і трудової слави Шарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Музей  знаходиться в приміщенні Шарівської ЗОШ. Фонди музею складаються із пам’яток історії школи (реферати, альбоми, журнали, тематичні таблиці, макети), портретів видатних ветеранів-односельчан та історичних діячів селища, засновників Шарівського палацо-паркового комплексу. 
       Музей воїнів локальних війн, який знаходиться у Богодухівському центрі дитячої і юнацької творчості. Музей створений у 2006 році. Експонати музеюзібрані воїнами-інтернаціоналістами нашого району і висвітлюють події локальних воєн. Тут зберігаються листи і світлини воїнів, форма та зразки вогнепальної збої, які використовувались під час війни в Афганістані.
         У ході екскурсії учасники заходу ознайомилися з історико-культурною спадщиною рідного краю. Завдяки музейним колекціям здобувачі освіти мали унікальну можливість почути величну мову різних епох,   прояв любові до рідної землі, до прекрасного та подискутувати про цінність музеїв у житті громади.скачать dle 12.1

Коментарів 0